QatarSerbs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

5 posters

Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_lcap30%Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_rcap 30% 
[ 3 ]
Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_lcap40%Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_rcap 40% 
[ 4 ]
Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_lcap30%Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Vote_rcap 30% 
[ 3 ]
 
Total Votes : 10
 
 
Poll closed

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2008-03-07, 21:47

Qatar, odnosno Doha, gde se ustvari sve desava je tipicna arapska zemlja u razvoju.
S obzirom na to da je Dubai od obicne pustinje za jako kratko vreme postao najzanimljivija svetska turisticka destinacija, ostale arapske zemlje slede uspesan razvojni put, tako da cu uporediti Dohu sa Dubaiem da bih sto Vam bolje priblizio zivot u Dohi.
Doha je dosta manja od Dubaia pa je samim tim manja guzva i mirnija je za zivot, sto ne znaci da nema guzve u saobracaju i trznim centrima gde se desava sav socijalni zivot kada su velike vrucine. Doha nema tako atraktivnih mesta kao Dubai, ali zemlja je jako bogata i brzo se razvija. Konzervativnija je od Dubaia ali verujem da ce se to promentiti sve vecim razvojem turizma i dolaskom veceg broja evropljana. Doha je veliki svetski sportski centar i aplikant je za naredne Olimpijske igre 2016. Ima jako lepe golf terene, hipodrom, kao i ogroman sportski komplex napravljen specijalno za proslu Olimpijadu (slika: svetleca zgrada dole predstavlja Olimpjsku baklju i deo je komplexa), pa sve do ronilackih klubova, voznje cetvorotockasa po pustinji, kuglana.... 
Nocni zivot nije na nivou na koji smo navikli kod kuce ali daleko od toga da ga nema. Klubovi u hotelima su vikendom puni, kao i privatni pub-ovi na kompaundima, ako volite opusteniju varijantu.
Nesto sto jako nedostaje su lepo uredjene plaze, kao sto je Jumeirah Beach Park, recimo, u Dubaiu.
Generalno, Doha je jos uvek jedno veliko gradiliste, ali sa puno potencijala da se razvije u jedan od najlepsih gradova Bliskog istoka.
.Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Torch_10,Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Torch_11,


Last edited by ::konstantin:: on 2008-04-22, 05:50; edited 2 times in total
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by urlik_besnog_pileta2000 2008-03-11, 16:19

Na osnovu konstantinovog texta neko ce steci pogresan utisak o Qataru.
Naime, Qatar je zemlja bogata iskljucivo gasom. Kad neko ko nije bio ovde procita: " Qatar je bogata zemlja"; pomislice da ovde stvarno ima nesto. Ova zemlja NEMA NI JEDNU: reku, planinu, sumu, livadu, potok, kanjon, klisuru.....Ima gas, pesak, kamenje. Okruzena je morem, ali Qatarani jos nisu na tolikom nivou svesti da bi mogli shvatiti da je imati more privilegija i da je to nesto lepo. Pa s toga imaju tek po koju uredjenu plazu. Druga stvar su hoteli koji imaju svoje plaze, koje su sredjene, bazene, i gde je zaista lepo boraviti.
Sto se tice apliciranja Dohe za letnje Olimpijske igre, mislim da je to izuzetno tesko izvodljivo. Ko je boravio ovde u periodu od maja do septembra zna tacno o cemu pricam. Temperatura u toku dana, leti je izuzetno visoka, oko 50C, plus sto je i vlaznost poprilicno velika, pa je izvodjenje bilo kakvih sportskih priredbi napolju nemoguce.
A i tesko da je Doha veliki sportski centar, narocito ne svetski.
S obzirom da se nalazi u zalivu, i da se dosta gradi, moguce je da ce se neko setiti da od ovog trenutno poprilicno groznog mesta napravi nesto dosta lepse, ali ce do tad verovatno proci dosta godina.

urlik_besnog_pileta2000
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2008-03-11, 21:18

Ova zemlja NEMA NI JEDNU: reku, planinu, sumu, livadu, potok, kanjon, klisuru.....Ima gas, pesak, kamenje.

Postovani urlik_besnog_pileta2000, kada si dolazio u Qatar, da li si znao da dolazis u pustinju? Kao sto rekoh, smatram da Qatar ima veliki potencijal, ne i da je taj potencijal iskoriscen. S obzirom na to da je Qatar jedan od najvecih svetskih izvoznika gasa, moze se reci da je bogat, u finansijskom smislu, i sposoban da od ovog peska napravi nesto lepse. Qatar je jos uvek daleko od onoga sto je uradjeno u Dubai-u ili Abu Dabi-u, ali uporedjujuci ga sa ostalim zalivskim kazamatima, moze se reci da je Qatar dosta napredovao zadnjih godina.
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by urlik_besnog_pileta2000 2008-03-12, 15:43

Ja kada sam dolazio u Qatar znao sam i gde dolazim i zasto. Samo sam iskomentarisao da je tvoj text moguce protumaciti i drugacije. Potencijal, narocito finansijski imaju, to niko ne osporava, ali ja kad sam poslednji put bio tamo imali su i gomilu indijanaca koje su tretirali kao najgore robove, koji nemaju slobodu kretanja,ne dajuci im da ulaze u vecinu trznih centara, ne dajuci im da setaju po Cournishu (kej - ako se tako pise)....
Treba jos dosta vremena da prodje pa da se neke stvari prvo u njihovim glavama promene. Vecina arapa i dalje su fasisticki raspolozeni.
Pozdrav

urlik_besnog_pileta2000
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2008-03-12, 16:06

Ne znam kada si poslednji put bio u Qatar-u, ali mislim da se to u vezi Indusa promenilo....nazalost. Sad ih je jos veca gomila i setaju se svuda, ko mravi, bez ikakvog pojma o redu. A voze i kola...... 
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by nenadveselinov 2008-04-04, 21:45

Svi koji zive i rade u Dohi, su ovde samo zato sto moraju. Da mogu bili bi negde gde je zivot opusteniji, slobodniji i komforniji.
Klima je nepodnosljivo topla.

Saobracajne guzve su nesnosne (pogotovo na +50), a svakodnevna voznja ulicama Dohe je svojevrstan ruski rulet.Verovatnoca da te neki arapin u dzipu udari u kruznom toku, sasecajuci isti po dijagonali, je ekvivalentna prezivljavanju u gorepomenutoj igri.

nenadveselinov
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by tajchi_ar 2010-11-24, 08:27

Cao

Naletela sam na vas forum na netu trazeci da procitam nesto o Qatar-u i uslovima zivota tamo.Mozes li da mi kazes nesto o slobodi zivljenja,kretanja,mozda nocnom zivotu i ostalo?Ja sam trenutno u Libiji pa bih da uporedim zivot ovde i tamo,a o Qatar-u bas nemam nikakvih informacija.
Pozdrav

tajchi_ar
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2010-11-25, 08:46

Evo upravo se vracam iz Dohe.. Posle 2 godine nema mnogo promena ali ih ima.. Nisam imao puno vremena da obidjem sve ali vidim da je D ring konacno zavrsen, F ring pusten i cini mi se da je manja guzva u saobracaju nego pre. Takodje odradjena je otvorena plaza u samoj Dohi tako da je i taj propust ispraveljen. Imam utisak da konacno pocinju da rade na nekim stvarima koje ce poboljsati zivot nama koji dolazimo sa strane kao i turistima (kad ih bude bilo). Ostalo je uglavnom sve po starom.. Nocni zivot desava se vikendom u klubovima, konzervativni jesu ali mislim da je daleko bolja situacija nego u Libiji.
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by tajchi_ar 2010-11-25, 14:28

U Libi nema nocnog zivota uopste.Jel mozes da mi pojasnis "konzervativni"? Jel isto kao i Libija muslimanska zemlja?I,molim te,sloboda kretanja...Libija je malo komplikovana po tom pitanju,pa bih zato da uporedim.
Hvala na odgovoru...

tajchi_ar
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2010-11-26, 19:44

Jeste muslimanska zemlja i konzervativni su po pitanju svojih verskih obicaja i zakona ali sve dok ih namerno ne ugrozavas nema razloga za brigu. Pritom mislim na: biti intiman sa partnerom na javnom mestu, konzumiranje alkohola na javnom mestu i sl. Sto se tice slobode kretanja mozes da ides gde i kad hoces potpuno slobodno. To vazi podjednako i za muskarce i za zene. Hotelski klubovi su uglavnom mesta gde se izlazi vikendom i tu je dozvoljeno tocenje alkohola.
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by tajchi_ar 2010-11-27, 13:11

Ne znam da li si u toku,u Libiji je skoro isto samo sto nije dozvoljeno tocenje alkohola ama nigde.Zato sam i pitala,pretpostavila sam da su po pitanju verskih obicaja podjednako konzervativni kao i libijci.Hvala ti puno,i ako se resim da dodjem,nadam se da cu moci ponovo d ate kontaktiram po pitanju jos nekih stvari koje me zanimaju.
Pozdrav

tajchi_ar
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2010-11-27, 15:08

U tom slucaju Qatar je dosta povoljniji za zivot. Sto se konkretno alkohola tice moguce je nabaviti cak i dozvolu za kupovinu u jedinom liquor store-u u Qatar-u. Ogranicenje postoji, treba sakupiti brdo potvrda i dozvola ali moguce je...
I naravno, slobodno pitaj sve sto te zanima. Ovaj forum zato i postoji Smile
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by tajchi_ar 2010-11-29, 22:06

Hvala,hocu. Smile
P.S. Nemoj da me shvatis pogresno,nije sve u alkoholu.Pitanje konzervativnosti i postovanja i primenjivanja njihove vere u spoljnjem svetu,na osnovu mog trenutnog iskustva.

tajchi_ar
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by adrijana.zunic 2010-12-06, 06:01

Izgleda da sve zavisi gde se zaposlis.Mi imamo 20% od plate da mozemo kupiti alkohol u liquor Store.
Ali i u hotelima moze se kupiti samo su skuplji dosta,a i ima hotela gde ti treba pasos ili ID iz Qatara da bi mogao uci unutra.
Cela prica je u tome da Qatar proba da se razvije u jednu prelepu zemlju.

adrijana.zunic
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by ::konstantin:: 2010-12-06, 17:14

Da, ako se dobro secam sa onom dozvolom za Liquor store mozes da kupis alkoholnih pica u vrednosti 20% od mesecne plate u toku jednog meseca. Inace u mojoj bivsoj firmi samo 10-tak ljudi je imalo dozvole pa smo morali da ih cimamo svaki put kad idemo nesto da kupimo.
Inace, posto je Qatar dobio olimpijadu 2022. verujem da ce se vrlo brzo desiti velike promene. Nisam stigao sve da obidjem posto sam bio samo jedan dan ali vidim da pocinje da se radi...
::konstantin::
::konstantin::
Admin
Admin


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by adrijana.zunic 2010-12-06, 18:33

Inace ja znam u okolini gde zivim( u Dohi West Bay) 5-6 zgrada koji su pri kraju zavrsetka.A ima vec i mesto za pocetak izgradnje novih zgrada.
Doci ce tu do brzih pokretanja izgranje novih objekata.

adrijana.zunic
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by tajchi_ar 2010-12-11, 06:16

Jel mi mozes reci za koju firmu radis?Ako to nije tajna naravno.

tajchi_ar
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by adrijana.zunic 2010-12-11, 14:25

Nije tajna ako mene pitas NE RADIM NIGDE .
Ali moj muz radi.

adrijana.zunic
QS beba
QS beba


Back to top Go down

Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u? Empty Re: Kako ocenjujete svoj zivot u Qatar-u?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum